بیشتر از دو هفته بعد از منتشر شدن نسخه ی بتای اندروید Nougat (نوقا) برای گوشی های S7 و S7 Edge سامسونگ، تولید کننده ی گوشی های هوشمند کره ی جنوبی رسما آپدیت اندروید Nougat رو برای این گوشی های منتشر کرد.

 

کاربران سامسونگ برای این آپدیت مدتها منتظر بوده اند و همچنین این خبر خوبی برای تسکین کاربران معتمد باقی مانده بعد از شکست Galaxy Note 7 خواهد بود. آپدیت بتا برای کاربران آمریکا، اینگلیس، کره و چین در دسترس قرار گرفته بوده. به گفته ی این شرکت :«با انتشار بروزرسانی، ویزگی های جدید و بهبود یافته به کاربران Galaxy اجازه خواهد تا از از دستگاهاشون بیشتر از گذشته بهره ببرند. همچنین بروزرسانی به بهبود سرعت دانلود و نصب برنامه ها و سیستم کمک میکند». این شرکت اعلام کرده است که به روز رسانی جهانی در چند روز آینده منتشر خواهد شد و در چند روز آینده تمام دستگاهای S7 و S7 Edge این شرکت قادر به دریافت آن خواهند بود.

 

ویژگی های اصلی اندروید Nougat

 

نوتیفیکیشن و نوار وظیفه

نوار وظیقه خیلی شسته و رفته شده به صورتی که آیکون ها در گروه نه تایی قرار میگیرند که کار باهاشون و پیدا کردنشونو آسون تر می کنه. S Finder به این قسمت اضافه شده که جستوجو مستقیم در هرجای گوشی و وب رو ساده تر از قبل می کنه. قسمت نوتیفیکشن هم به صورتی بروز شده که اطلاعات بیشتری رو نمایش بده و همچنین قابلیت پاسخ سریع نیز بهش اضافه شده.

Multi-Tasking (چند وظیفه ای)

کاربران قادرند در مجموع به هفت برنامه به صورت همزمان دسترسی داشته باشند دو تا به صورت split-screen و بقیه (پنج تا) به صورت پاپ آپ بروری صفحه های دیگر و همچنین تقسیم اندازه ی صفحه های split screen هم به سادگی قابل تنظیم است.

حالت های Optimised/Gaming/Entertainment/High-Performance

این بخش اضافه شده به این آپدیت به کاربران اجازه خواهد داد تا از حداکثر توانایی سخت افزاری دستگاه خود با انتخاب این حالت ها استفاده کنند.

  • حالت optimised (بهینه) برای استفاده ی روزانه مناسب است به طوری که باعث افزایش عمر باتری شده و زمان استفاده از دستگاه رو با یک بار شارژ کردن به حداکثر میرساند.
  •  حالت gaming (بازی) یک لانچر بازی و ابزار بازی فراهم میکنه تا عملکرد دستگاه شما رو در حین بازی افزیش بده.
  • حالت entertainment (سرگرمی) کیفیت صدا و تصویر دستگاه رو بهبود میبخشه تا تجربه ی متفاوتی از تماشای ویدئو و صدا داشته باشید.
  • حالت high-performance (با عنلکرد بالا) دستگاه رو قادر میسازه تا با حداکاثر سرعت ممکن کار کنه که البته برروی مصرف باتری و زمان استفاده ازون با یک بار شارژ تاثیر میذاره.

 

 

دستگاه های S6، S6 Edge، S6 Edge Plus، Note5، Tab A with S Pen، Tab S2 ، A3 و A8 سامسونگ هم آپدیت اندروید Nougat  رو دریافت خواهند کرد.