اگر سایت خود را به تازگی ثبت و  راه اندازی کرده اید و هنوز آن را در هیچ جستجو گری مانند گوگل , یاهو و الکسا ثبت نکرده اید می توانید از طریق لینکهای زیر سایت خود را در جستجوگرها ثبت کنید.

 

برای خواندن این آموزش به ادامه مطلب بروید

ثبت سایت در موتورهای جستجو

 

گوگل

http://www.google.com/addurl.html

در لینک بالا، آدرس سایت و کد امنیتی را وارد کنید و روی submit request کلیک کنید. ظرف ۲ تا سه هفته گوگل سایت شما را ایندکس می کند.

یاهو و بینگ

https://ssl.bing.com/webmaster/SubmitSitePage.aspx

مانند گوگل در اینجا هم  آدرس سایت و کد امنیتی را وارد کنید و دکمه ی Submit URL را کلیک کنید.

Alexa

http://alexa.com

برای ثبت سایت در الکسا بهتره سایتتون رو با مشخصات کامل در اون قرار بدین برای این کار ابتدا باید در این سایت عضو شوید و پس از تایید کردن آدرسی ایمیل وارد بخش داشبورد خود شوید و روی گزینه ی add it now کلیک کنید. با این کار شما وارد بخش plans and pricing خواهید شد در این قسمت حساب مجانی (free) رو انتخاب کنید. پس از وارد کردن آدرس سایت (آدرس رو باید بدون http:// وارد کنید ) و کلیک کردن بروی دکمه ی continue، برای اثبات کردن مالک واقعی سایت بودن باید یکی از چند راهی که برای شما پیشنهاد کرده رو انتخاب کنید (بهترین راه قرار دادن متا تک در قسمت head سایت می باشد ). خب حالا پس از verify کردن روی دکمه ی continue کلیک کنید.

خب شما تونستید سایت خود رو در الکسا ثبت کنید ولی حالا زمان ادیت کردن listing سایت که فکر کنم خودتون بتونید از عهدش بر بیاید چون در قسمت سمت چپ اصلاعات درباره ی نام سایت و توضیحات از شما می خواد و در سمت راست نیز اصلاعاتی کامل تر درمورد اصلاعات تماس عمومی، برای  شناخت بیشتر داشتن مراجعه کنندگان.