استفاده از قابلیت پین کردن صفحه (Screen Pinning) در لالی پاپ

 

Screen Pinning یکی از قابلیت های جذابی است که گوگل در آپدیت لالی پاپ آن را برای گوشی های اندرویدی در نظر گرفته است. Screen Pinning به شما این اجازه را می دهد تا نرم افزار مورد نظر خود را در صفحه نمایش قفل کنید.این قابلیت به شما کمک می کند تا در مواقعی که باید گوشی خود را در اختیار شخصی دیگری که قصد استفاده از یک نرم افزار مشخص را دارد قرار بدهید احساس امنیت بیشتری داشته باشید. بهتره به آموزش فعال سازی این قابلیت در اندروید لالی پاپ (۵) بپردازیم تا بتونید بیشتر و بهتر با اون آشنا بشید.

 

نحوه ی فعال سازی و استفاده از این قابلیت:

 

->به تنظیمات (Settings) مراجعه کنید.

تنظیمات اندروید (settings)

 

-> به بخش امنیت (Security) بروید.

بخش امنیت (security)

 

-> در پایین صفحه روی پین کردن صفحه (Screen Pinning) کلیک کنید و آن را روشن کنید. ( اگر گزینه ی ask for unlock … را فعال کنید در هر بار خارج شدن از حالت پین صفحه، باید پترن یا پین محافظت از صفحه را وارد کنید تا بتونید از این حالت خارج بشید. برای حفظ امنیت پیشنهاد می کنم این گزینه را فعال کنید.)

screen pinning

screen pinning

 

-> برای استفاده از این قابلیت برنامه ای که میخواهید روی صفحه قفل کنید را باز کنید و دکمه ی Recents  را بزنید تا وارد منوی برنامه هایی که باز کردید بشید سپس برنامه را تا وسط صفحه بکشید و رها کنید تا علامت سنجاق بالای صفحه ی برنامه (در برخی گوشی ها پایین سمت راست) نمایان بشه (در برخی گوشی ها پس از ورود به پنل recent علامت سنجاق در کنار برنامه قرار داره و نیاز نیست اونو به وسط صفحه بکشی و رها کنید تا نمایان بشه) با زدن اون علامت، برنامه روی صفحه پین خواهد شد.

پین کردن صفحه نمایش(screen pinning) در اندروید لالی پاپ

پین کردن صفحه نمایش(screen pinning) در اندروید لالی پاپ

 

->  برای خارج کردن برنامه از این حالت باید دکمه ی برگشت (back) را نگهدارید (در برخی گوشی ها  recent  و در برخی دیگر دکمه های back و recent باهم) و اگر گزینه ی ask for .. را در مراحل قبل فعال کرده باشید  باید پترن یا پین محافظت از صفحه را وارد کنید.

 

اگرسوال یا پیشنهادی دارید می توانید از قسمت دیدگاه ها آن را با ما در میان بگذارید.