معرفی xml برای مبتدی ها

xmlنیز  از نظر دستوری مانند html است . xmlمخفف عبارت Extensible Markup Languageبه معنی زبان فرا متنی  قابل توسعه میباشد.

html نیز مانند xml یک زبان فرا متنی میباشد . حال میخواهم شما را کمی با زبان فرا متنی اشنا کنم .

 

 

 
معرفی xml برای مبتدی ها

 

 

 

ادامه ی مطلب در ادامه مطلب

زبان فرا متنی به زبانی گفته میشود که در ان به برنامه و یا کاربر  می فهماند که اطلاعات را چگونه ویرایش کند  …درست است که htmlمانند xml یک زبان فرا متنی است ولی این دو تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

xmlبا هدف نگهداری و انتقال اطلاعات ساخته و طراحی شده است ولی در html  هنگامی که کاربر یک متن را بین دو تگ باز و بسته (<b >  </b> ) قرار میدهد  صرفا  جهت نمایش ان میباشد .

تگ ها و نشانه های XML از قبل تعریف نشده اند ، بلکه کاربر بر حسب نیاز و کاری که میخواهد انجام دهد ، تگ های دلخواه خود را ایجاد می کند .
به همین دلیل به XML یک زبان قابل توسعه می گویند ، چون شما می توانید هر چه قدر که نیاز داشته باشید ، برای خود تگ های جدید ایجاد نمایید.

به نظر من اموزش xmlنیاز مند این است که کار اموز تسلط کامل به htmlرا داشته باشد و در اموزش  تلاش کند . نظر شخصی من این است که اگر کسی زبان انگلیسی هم بلد باشد  میتواند در xml خلاقیت بیشتری هم داشته باشد .

یکی از مزایای اموزش xml این است که شخص میتواند  با  کمک  چند نرم افزار جانبی بازی و نرم افزار  اندروید  را به طور ساده  ولی کاربردی  طراحی کند  که این کار به تلاش و کو شش شما کاراموزان  بستگی دارد .